Porty dla usług pocztowych (POP3, IMAP, SMTP oraz SSL)

Zalecenia konfiguracji programów pocztowych
 

Numery portów

Usługa Port Port SSL
SMTP

587
25 (niezalecany) 

465
POP3 110 995
IMAP 143 993
 
Nie zalecamy korzystania z portu 25 do usługi SMTP. Port ten jest blokowany przez większość wiodących dostawców internetowych w związku z wysyłaniem spamu. Niemniej jednak port ten na naszych serwerach umożliwia wysyłanie poczty.
 
Nazwa użytkownika i hasło
 
Jako nazwa użytkownika pocztowego utworzonego w Panelu Administratora należy używać całego adresu e-mail, np. (info@test.linuxpl.info). Wyjątek stanowi tutaj główne konto pocztowe o nazwie konta hostingowego.
 
Wymagana autoryzacja SMTP
 
Do poprawnego wysyłania poczty wymagane jest włączenie autoryzacji SMTP. W programach Microsoft'u jest to opcja "Serwer SMTP wymaga uwierzytelnienia" lub w Thunderbird w Kontach pocztowych - Poczta wychodząca - w Edycji konta - należy wybrać Uwierzytelnianie: Normalne hasło.
 
Brak zaznaczonego uwierzytelniania może powodować przy wysyłce błąd "550 relay not permitted,authentication required"
 
Certyfikat SSL jest nieautoryzowany
 
Usługa pocztowa jest chroniona przez wystawiony przez nas samodzielnie certyfikat. Należy zaakceptować wyjątek bezpieczeństwa lub zainstalować certyfikat.
 
 
 

Tworzenie stron www, Strony www, budowanie stron www, strony internetowe, projektowanie stron www, pozycjonowanie www, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto