Spawanie Światłowodów

Budujemy, serwisujemy oraz utrzymujemy infrastrukturę sieci Światłowodowych oraz RF w tym szafy magistralne, kable, światłowody.

TAV Elektronic jest wiodącą firmą w branży technologi teleinformatycznych na rynku. Jedną z naszych specjalizacji są techniki światłowodowe (spawanie światłowodów).

Dysponujemy profesjonalnym sprzętem do spawania światłowodów, między innymi spawarką światłowodową firmy Fujikura 70s, która znana jest ze swojej precyzji i szybkości spawania. Odpowiedni sprzęt oraz kadra pracownicza pozwala uniknąć problemów związanych z uszkodzeniami włókien światłowodowych podczas spawania bądź błędnym połączeniem włókien światłowodowych.

Posiadamy wyszkoloną kadrę pracowników wyróżnionych międzynarodowym certyfikatem FOA potwierdzającym ich kwalifikacje w zakresie spawania światłowodów.

Naszym partnerem w zakresie inwestycji światłowodowych (budowa sieci światłowodowych, spawanie włókien światłowodowych, itp.) jest między innymi firma UPC Polska, będąca jednym z największych dostawców usług multimedialnych w Polsce.

Spawanie światłowodów, pomiar reflektometryczny i całe powierzone zlecenie jest dla nas wyzwaniem. Spawanie światłowodów realizujemy z pasją i zaangażowaniem.

Wykwalifikowany zespół techników, inż.  z wieloletnim doświadczeniem i certyfikatami wykona dla Państwa usługi na najwyższym poziomie. Pomagamy przy budowie sieci począwszy od ich projektowania, dostarczania materiałów potrzebnych do budowy systemu, spawania światłowodów, aż po wybudowanie zaprojektowanego rozwiązania.

Zapraszamy do zapoznania się z  zakresem naszych usług, z rodzajem sprzętu jakim zrealizujemy dla Państwa zadania i  z naszym portfolio.

Posiadamy doświadczenie w realizacji projektów na nowo budowanych budynkach deweloperskich, wykonujemy spawy w szafach teletechnicznych i mieszkaniach. Opracowujemy dokumentację pomiarową. Realizujemy też projekty sieci FTTH, spawy w słupkach, studniach i przełącznicach. Naprawiamy lub modernizujemy już istniejące węzły światłowodowe.

Spawanie w mufach, spawanie światłowodów na farmach wiatrowych, spawy dla potrzeb dużych sieci monitoringu CCTV, przyłącza dla banków, spawy dla operatorów ISP i sieci kablowych.

Każde zadanie spawania światłowodów wymaga indywidualnego podejścia do tematu. Nasze doświadczenie i sprzęt jest gwarancją jakości wykonania zlecenia.

Podstawowy zakres usługi spawania światłowodów i pomiarów reflektometrycznych

  • Spawy światłowodów jednomodowych.
  • Spawy światłowodów wielomodowych.
  • Pomiary reflektometryczne kabli jednomodowych.
  • Pomiary reflektometryczne kabli wielomodowych.
  • Dokumentację pomiarową powykonawczą.
  • Dostarczymy patchcordy, adaptery, pigtail z dowolnym złączem.
  • Posiadamy dostęp do całego osprzętu i okablowania światłowodowego.